Akıllı Telefonlarımızla Etkin İletişim

Etkin İletişim denince ilk aklınıza gelen nedir? Hemen herkesin ilk aklına gelen yüz yüze konuşarak iletişim oluyor. Evet bu hala öncelikli iletişim yolu ancak yıllar geçtikçe zaman değiştikçe iletişim şekilleri de yolları da değişiyor ve gelişiyor.

Peki iş hayatında etkin iletişimi nasıl sağlarız? Her şeyden önce basit ve güvenilir bir iletişim yolu bulmalıyız. Hayatımızın her noktasına hakim olan basitlik ve sadelik iletişimimize de yansımalı. İkinci olarak da en önemlisi hızlı ve her an her yerde ulaşılabilen bir iletişim aracı yaratabilmek. Nedir bu? Dünyamız mobil dünyası. İstediğimiz zaman istediğimiz yerde bilgiye kolayca ulaşabileceğimiz mobil dünyada yaşıyoruz. Bu yolu iletişimde de kullanamaz mıyız? Mobil teknolojiyi kullanarak güçlü bir iletişim platformu yaratamaz mıyız? Yaratabiliriz. Çalışanlarımızın daha çok dahil olabileceği, istedikleri zaman fikirlerini aktarabilecekleri mobil platformlar işte bunun için varlar. Çalışanlarınızın gün boyunca kaç kez akıllı telefonlarına baktığını, kaç kez sosyal medya hesaplarını kontrol ettiklerini, kaç kez mobil üzerinden alışveriş yaptıklarını bir düşünün. İlk anda korkutucu gelse de aslında onları motive eden önemli bir etken. Madem bu kadar mobilde yaşıyoruz neden iş yeri iletişimimizi de mobile taşımayalım?

Mobil uygulamalar ile çalışanlarınıza anlık bilgilendirme yapabilir, onlardan uzakta dahi olsalar fikirleri telefonları vasıtasıyla alabilir, başarılı çalışanlarınızı herkesin olduğu bu platformda kutlayabilir, yeni işe alınan arkadaşlarınızın bilgilerini bu platformda paylaşabilir ve size kolayca ulaşmalarını sağlayabilirsiniz.

Çalışanlarınızı dijital dünya ile kuruma bağlamak artık çok daha kolay. Telefonumuz düşmanımız değil dostumuz olsun😊